Okazje dnia

niedziela, 30 grudnia 2018

Książki N. D. Walscha jeszcze nie wydane w Polsce cz. 4
Przeskakuję  z poprzedniej tutejszej części 2. od razu do 4. ponieważ 3. dodałem jako fragment do wpisu na innym blogu - tam odniosłem się do książki Happier than God.Turn Ordinary Life into an Extraordinary Experience.
Przypominam - komentuję krótko angielskie pozycje autora jeszcze u nas nie przetłumaczone i nie wydane.
Na dziś mamy zatem następującą "mapę" części cyklu:


4. Część obecna o książce

Recreating yourself (Stwarzanie siebie od nowa)

(wybrane fragmenty  ze wstępu i  pojedyncze zdania z treści, tłumaczenie własne)
...Wszystkie koncepcje zawarte w Rozmowach z Bogiem (CWG) obracają się wokół głównego tematu: celem życia jest ponowne „stworzenie” siebie na nowo. Ale co to oznacza w kategoriach ludzkich? Tutaj autor niezwykłej serii książek o CWG oferuje krok po kroku wyjaśnienie, jak proces osobistego odtworzenia może zadziałać w czyimkolwiek życiu. W prostym, bezpośrednim i cudownie przystępnym brzmieniu Neale Donald Walsch sprawia, że jedna z najbardziej złożonych koncepcji duchowych ożywa, czyniąc ją gotową do użycia jako potężne narzędzie. To narzędzie zostało po raz pierwszy opisane w książce towarzyszącej Bringers of the Light, która oferuje wyjątkowo jasne wyjaśnienie duchowej podstawy tworzenia właściwego stylu życia.
...

Cztery kroki do ponownego utworzenia się to:
1 - Poznaj siebie jako twórcę swojego życia.
2 - Zakończ niedokończoną działalność.
3 - Zdecyduj, co jest teraz prawdą.
4 - Zdecyduj, co jest dla ciebie prawdziwe w przyszłości.

Oto wyjaśnienie [małe fragmenty] 4 kroków z podsumowaniem głównych spostrzeżeń z książki Neale'a.

Każdy ruch wywołuje zmianę. Nawet niewielka zmiana pozycji jest zmianą w istocie rzeczy, ponieważ pozycja tworzy perspektywę. Życie ciągle się zmienia i zmienia. Ludzie ciągle się zmieniają i zmieniają - a kiedy to robią, zmieniają kontekst i perspektywy. W ten sposób zmieniamy nasze Ja.

Perspektywa tworzy rzeczywistość.

Rzeczy nie są takie, na jakie wyglądają. Dla tej samej rzeczy może istnieć kilka różnych perspektyw. Na przykład turysta odwiedzający Meksyk może nie życzyć sobie deszczowego dnia podczas wizyty - ale lokalny mieszkaniec może być zadowolony z deszczu, ponieważ deszcz zatrzymuje kurz.

Sprawy zawsze są w ruchu, a zatem perspektywy zawsze się zmieniają.

Ból to stan, w którym nie widzimy zmiany życia i nie poruszamy się wraz ze zmianą. Utknęliśmy.

Kiedy zmienisz swoje życie, wpłyniesz na innych ludzi, a więc zostaniesz zauważony. Zmiana przebiegu twojego życia zostanie zauważona przez innych. Wprowadzi zmiany w innych.
Wszystko składa się z cząstek materii, które nieustannie się poruszają. Nic nie jest statyczne.

Niektórych rzeczy nie widzimy, ponieważ nie widzimy całej materii. Niektórych rzeczy nie widzimy, ponieważ poruszają się zbyt szybko, aby uchwyciły to nasze oczy. Szybkość sprawia, że ​​rzeczy są widoczne lub niewidoczne dla naszych oczu. Mistrzowie widzą rzeczy, które poruszają się bardzo szybko, więc dla nich wszystko jest widoczne. Tak więc jakby dokonywali cudów, podczas gdy w rzeczywistości po prostu widzą więcej.

Ciało ludzkie składa się z 99,9% przestrzeni. Pozostałe 0,1% materii jest w ciągłym ruchu. 0,1% cząstki są zawsze w ruchu. Mistrzowie mogą obserwować te poruszające się cząstki i mogą poruszać się razem z nimi. W ten sposób mogą przechodzić przez ściany, ponieważ widzą materię ściany i umieszczają 0,1% materii w swoim ciele, gdzie materia ściany jest pustą przestrzenią. ...

Myśl to 'obiekt' poruszający się szybko.
Wgląd to zdolność widzenia szybko poruszających się rzeczy, gdzie możemy obserwować przestrzeń 99,9% i 0,1% ruchomej materii ciała.

Narzędziem do wglądu w rzeczywistość jest wiara. Wiara jest sposobem aktywowania wglądów.

Wiara jest pierwszym krokiem w nauce wykorzystania naszych mocy.
Mistrz nie jest kimś, kto ma najwięcej studentów, ale tym, który tworzy najwięcej mistrzów ...
[zatem] Bóg nie jest jednym z najsilniejszych sług, ale tym, który służy najbardziej, czyli czyni Boga z nas wszystkich.
Życie jest ruchem. Wszystko jest w ruchu. Bóg jest wszystkim. Bóg jest tym, co się rusza. Cały ruch to zmiana.
Bóg jest zmianą. Jesteśmy częścią Boga, a więc jesteśmy Zmianą.
Wszyscy ludzie tworzą cały czas. Pytanie brzmi - czy są tego świadomi?
Stworzenie jest aktem nowego wywołania rzeczy, która już istnieje. Jest to zwykła zmiana stanu umysłu z Nieświadomości, do Bycia świadomym czegoś.
Odtworzyć siebie jako kogoś, kto wie, że już to robisz ...
Niektórzy ludzie nie mogą znaleźć komfortu w sposobie, w jaki rzeczy są, więc znajdują pocieszenie w przekonaniu, że to nie jest ich wina. W związku z tym nie ponoszą odpowiedzialności. W końcu wierzą, że nie mają żadnej władzy nad swoim życiem.

Krok 1 - Poznaj siebie jako twórcę.
Misją duszy jest ewolucja.

Krok 2 - Zakończ niedokończoną działalność.
Przebacz wszystkim ludziom i zdaj sobie sprawę, że nikt cię nie skrzywdzi. To jest po prostu twój własny ból, który był rzutowany na innych ludzi.

Nie możesz doświadczyć tego, kim jesteś, dopóki doświadczasz innych ludzi takimi, jakimi nie są. Więc nie obwiniaj innych za twój ból, nie kłam ich, a więc o sobie.

Żadne stworzenie nie jest złe. Żaden twórca nie jest zły.

Tworzymy definicje rzeczy. Nasze własne myśli nadają znaczeń ludziom / wydarzeniom, a następnie stawiamy się w tych wydarzeniach - w ten sposób definiujemy Kim jesteśmy. Tak więc decydujemy, co jest dobre, złe, bolesne i nie bolesne. My decydujemy, które wydarzenie nas boli, a które nie. Wiele osób decyduje, że leczenie u dentysty nie szkodzi im. To jest umysł nad materią.
Nic się nie liczy. Nic nie ma żadnego znaczenia. Życie samo jest bez znaczenia. To my dajemy temu sens. Wcielamy sensy w życie. Podobnie indywidualne doświadczenia nie mają żadnego znaczenia, poza tymi znaczeniami, które im dajemy.
Czasami dajemy sensy, które nie są związane z tym, czego doświadczamy, ale z tym, co nam powiedziano, aby doświadczyć, albo co nam powiedziano, jakie nasze doświadczenie i prawda powinny być. Powiedziano nam, że Bóg jest męski i my tego nie kwestionujemy.

Wewnątrz wiemy, że Bóg nie jest zazdrosny ani mściwy, ale wielu ludzi patrzy poza swoje wewnętrzne doświadczenia, a zamiast tego patrzy na zewnętrzne nauki innych. Pozwalamy, aby doświadczenie i nauki innych ludzi przewyższały nasze własne. Następnie nazywamy nauki innych naszymi własnymi, a zatem nie doświadczamy żadnej czystości życia. Doświadczamy skażenia życia.

Niektórzy ludzie się zabijają. Możemy się z tego nauczyć, że ludzki ból może być bardzo głęboki.
W ten sposób możemy zdecydować, że nie będziemy oceniać innych, ponieważ może to powodować ból.
Możemy się nauczyć, że opinie rodziców, których możemy nie lubić, mogą nas nauczyć, że nie jesteśmy jakiejś oczywistej zależności; raczej ja jestem Mną. To może nam dać naszym rodzicom przestrzeń do bycia sobą. Możemy rozwinąć bezwarunkową miłość do naszych rodziców. Mój ojciec może mówić rzeczy przed moim przyjacielem, których nie lubię słuchać. Ale może to spowodować, że nauczyłem się dawać mu swoją przestrzeń i bezwarunkową miłość do niego.

Na wyniki zdarzeń i doświadczeń wpływają nasze przemyślenia na ich temat, a nie samo doświadczenie.
Nic się nie liczy. Liczy się nasz pomysł na ten temat, nasza myśl o tym.

Niektóre pomysły są oparte na naszym rzeczywistym doświadczeniu, a inne pomysły są oparte na naszym postrzeganiu kulturowym lub innych ludzi, które przyjęliśmy jako własne.

Powiedzenie Walta Kelly'ego:
"Spotkaliśmy wroga ... my nimi jesteśmy".

Aby stać się prawdziwym dla siebie i być wolnym, musisz powiedzieć całą Prawdę o wszystkim - wszystkim. Wymaga to odwagi i nieustraszoności, a nie chamstwa i niewrażliwości.

Gdy powiesz Prawdę, nauczysz się kończyć swoje nieukończone sprawy. Nauczysz się pozbywać wiary innych ludzi, które twoim zdaniem są-były twoje. Odpuścisz społeczeństwu sposób patrzenia na rzeczy, które twoim zdaniem są po twojej myśli. Nauczysz się przeżywać swoje doświadczenia, swoją prawdę; nie prawdy innych ludzi.

Zrób listę głównych negatywnych wydarzeń w twoim życiu. Wpisz nazwisko osoby powiązanej z każdym wydarzeniem, bez względu na to, czy ta osoba nadal żyje, czy też nie żyje.

Pod każdym imieniem zapisz, "co obawiam się powiedzieć ..." i szczerze dokończ to zdanie.

Gdy to zrobisz, przekaż swój dokument tej osobie. Jeśli czujesz, że nie możesz jej tego dać, zadaj sobie pytanie: "dlaczego tak się czuję? Czego się boję? Jaki wynik może mnie przerazić?

Czy czerpiesz korzyści z życia z kłamstwem? Co by się stało, gdybyś stał się wolny?

Jeśli druga osoba nie żyje, wyobraź sobie, że siedzi na krześle i podaj jej papier. Wyraź swoje emocje i myśli. Wypowiedz je na głos. Dokończ swój nieukończony proces.

Gdy to zrobisz, będziesz wolny i zastanawisz się, dlaczego nie zrobiłeś tego wcześniej …

Krok 3 - Zdecyduj, co jest teraz prawdą.
Jest to decyzja, którą musisz podjąć, a nie odkrycie. Nie znajdujemy jej, tworzymy ją.

Gdy skończymy nasze niedokończone sprawy, będziemy mieli nową przestrzeń otwartą na nowe kreacje, nowe pomysły, nowe koncepcje dotyczące życia.
Uwalniamy "Mam pecha, jestem ofiarą". Pozbywamy się tych pojęć, a następnie mówimy: "Jestem cudowny, potężny, sprawiam, że jestem; moje życie jest mi dane jako doskonałe stworzenie tego, kim teraz jestem. "

Świat jest pełen lunatyków.
Świadome wybory tworzą nową świadomość. Nowa świadomość tworzy nowe doświadczenie.

Krok 4 - Zdecyduj, co będzie dla ciebie prawdziwe w przyszłości.
Wybierz z wyprzedzeniem nastroje, reakcje, reakcje i doświadczenia, które będziesz mieć w swoich jutrach.
Wszyscy i tak decydujemy. Jednak nie stosujemy tego.

Co by się stało, gdybyśmy zastosowali tę umiejętność w każdej chwili? Przyjmiemy wszystkie wydarzenia, ponieważ je tworzymy. Przeżyjemy każde wydarzenie jako radość.

Czyniąc to, będziemy szczęśliwie patrzeć na wydarzenia, nie unikając ich. W ten sposób wydarzenia, które poprzednio nazywaliśmy złymi, znikną.

To, czemu się opierasz, utrzymuje się, to, na co patrzysz, znika.

Wybieranie doświadczeń.
Witamy wszystkie wydarzenia z radością, ponieważ wiemy, że je wybraliśmy.
Radosne przeżycie w każdym wydarzeniu.
Oswajanie wydarzeń, które wcześniej nazywaliśmy złymi zdarzeniami, ponieważ nasza radość z nich pozwoli nam zaglądać głęboko w nie, aby ich uniknąć lub im się nie przeciwstawiać, a teraz pozwolić im odejść.
...
---
Myślę, że pozytywne przesłanie z tej książki może być przyczynkiem do Twoich planów na 2019 r.
Wszystkiego dobrego!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz, odpowiadam okresowo. Mój komunikator: http://bit.ly/ToJestWOW