Okazje dnia

piątek, 28 grudnia 2018

Książki N. D. Walscha jeszcze nie wydane w Polsce cz. 2.

Przedstawienie autora Neale D. Walscha, wstęp do tej serii oraz skrótowy opis książki The new revelations (Nowe Objawienia) znajdziesz w odcinku 1.

Tutaj krótko o książce Bringers of light (Przynoszący światło)

    (Parę fragmentów)
Celem życia jest ponowne stworzenie siebie na nowo. Ta książka bierze pod uwagę ten wgląd i sprawia, że funkcjonuje ona w codziennym życiu.
Podaje pięć kroków i zasad kreacji, które można ująć w skrócie w tabelce:

KROK
ZASADA
1. Wyjaśnij cel swojego życia.
1. Życie jest bezcelowe, a to jest dla nas największy dar Boży.
2. Przetłumacz swój cel z „robienia” na „bycie”
(Doingness to Beingness)
2. Jesteś człowiekiem-bytem, a nie człowiekiem-robotnikiem.
3. Przyjmij teraz stan Bycia, który wybrałeś, bez względu na to, co robisz.
3. Wszystko, czym Jesteś, jesteś, ponieważ wybierasz właśnie to.
4. Obserwuj Przeszkody i nazwij je Możliwościami.
4. Gdy tylko zdecydujesz, Kim i Czym jesteś, wszystko inne, będzie nieważne
5. Zezwalaj by forma się kształtowała
5. Forma naturalnie pochodzi z Bycia.

Wiem – tak skrótowe sformułowania miejscami szokują. Pełne wyjaśnienia w książce, tutaj parę obszerniejszych dopowiedzeń, które umieszczam tu nawet ze względów osobistych, bo dotykają dwóch tematów, którymi zajmowałem się dłuższy czas: tworzenia siebie oraz uzdrawiania.

Krok 1:
Wiele osób nie myśli dużo o celu życia, w związku z czym spędzają czas robiąc rzeczy, które nie mają znaczenia; rzeczy, które nie przynoszą im korzyści.
Zasada 1 mówi jednak, że życie jest bezcelowe. Nie ma czegoś takiego jak "Boży cel". Zdecydujemy sami, jaki cel chcemy nadać życiu. Funkcją życia jest tworzenie.
Zdecyduj o celu swojego życia i zadeklaruj, kim jesteś. Nie pytaj innych, nie pytaj nawet siebie - raczej po prostu powiedz sobie. To obiecana nam przez Boga pełna wolność.

Krok 2:
"Działanie/Robienie" to funkcja ciała.
"Bycie, Istota" to funkcja duszy.
Zdecyduj, kim chcesz Być - zdecyduj, że jesteś Bytem, ​​a następnie czynności życia będą z tego wynikać. Sprawność zawsze podąża za Istotą.

Zasada 3
Jeśli się boimy, to dlatego, że zdecydowaliśmy się bać. Jeśli jesteśmy ranni, kochani lub mądrzy - to wszystko dlatego, że wybraliśmy to.
Bądź tym, co wybierzesz, bez względu na to, co "robisz". Wybierzcie swoją Istotę i bądźcie tacy. Skup się na tym. Kiedy skupisz się na czymś i będziesz się do tego przyzwyczajał, twoje ciało wkrótce zareaguje i zacznie działać zgodnie z tym wyborem. Twoje ciało pozwoli ci doświadczyć tej istoty. Jeśli na przykład wybierzesz spokój, twoje ciało zacznie ignorować hałasy.
Jeśli zdecydujesz się być radosny lub szczęśliwy - staniesz się taki. To samo dotyczy naszych wyborów, aby być przygnębionym lub zdenerwowanym.
Kiedy jesteś Byciem, kontrolujesz swoje życie, a zewnętrzne okoliczności nie wpływają na twoje wewnętrzne doświadczenie.

Zasada 4
Nasz świat jest światem względności. Rzecz "JEST" tylko w stosunku do innej rzeczy, która "NIE JEST". "Gorący" może istnieć tylko w środowisku, które również jest "zimne". Aby coś istniało, musi istnieć przeciwieństwo.
Przeciwieństwa tego, Kim chcemy Być pojawi się w naszym życiu, aby stworzyć przestrzeń, w której możemy Być.

W ten sposób widzimy te "przeciwieństwa" jako pewny znak, że jesteśmy na drodze transformacji. Te negatywne przeciwieństwa są tylko tymczasowe, a ich celem jest uzdrowienie na zawsze wszelkich negatywnych odczuć, które mieliśmy o zewnętrznym doświadczeniu naszego życia.
Jeśli wybierzesz na przykład istotę "Ja jestem spokojem", wtedy może pojawić się więcej hałasu w twoim życiu. Jednak teraz będziesz istniał w stanie wyboru - teraz będziesz wiedział, dlaczego tak się dzieje. Będziesz mógł wybrać, aby postrzegać to jako przeciwieństwo i jako prezent. Możesz więc zachować spokój przy hałasie. I wkrótce zewnętrzny szum podąży za twoim spokojem. Na przykład hałaśliwe dzieci w domu mogą się uspokoić, ponieważ odbierają spokojną energię. A nawet jeśli nie, to nie ma znaczenia, jak do tej pory opanowaliście chwilę i mogliście przejść przez nią ze spokojem.
Odwrotność nie będzie już miała wpływu na ciebie, ponieważ wyzerujesz ją. Nie będziesz już potępiał "złych" rzeczy, raczej będziesz na nie patrzeć i sprawisz, że znikną. Akt potępienia jest aktem oporu, a to, przeciw czemu się opierasz - trwa. Podczas gdy to, na co patrzysz – znika.
Jest to kwintesencja znanej skądinąd zasady reaktywności i proaktywności.

Krok 5
Bądź sobą jako Istota (Bycie) i pozwól fizycznej Formie stworzyć się samemu.

Zasada 5 - Istnienie zmienia się w formę.
Jesteśmy Istotami w procesie formacji: jesteśmy wcieleni, ewoluujemy. Nie potrzebujemy wnosić więcej informacji do życia, aby to, co mamy zamanifestować w Formę. Musimy tylko pozwolić, aby Forma stworzyła się na własną rękę, wykorzystując informacje, które już manifestujemy.

1. Wybierz cel, Istnienie. To jest poczęcie.
2. Przenieś się do tej Istoty bez względu na wszystko.
3. Obserwuj, jak twoje ciało oddala się od tego, czym nie jesteś.
4. Nie przeciwstawiaj się temu, co ci się sprzeciwia. Pozostań skoncentrowany w swojej Istocie.
5. Forma zacznie manifestować się z twojej Istoty. Bycie nie ma wyboru, ponieważ naturalnie zamienia się w Formę. Zadaniem bycia jest wytwarzanie formy.

Nie ma nic do zrobienia, po prostu być. Nie twórz Form, raczej wprowadź swój stan Bycia i pozostań tam, nawet jeśli wydaje się, że przeciwstawiasz się swojej Istocie.
Na przykład, nie musisz otwierać kliniki, aby stworzyć wybraną formę, aby być uzdrowicielem. Po prostu pozostań w stanie Bycia Uzdrowicielem. Wtedy staniesz się "uzdrawiającym", gdziekolwiek jesteś, w pracy, w domu, z przyjaciółmi. Będziesz "leczyć" nawet w obecnej pracy.
Porzuć ideę "zarabiania na życie", otwierając praktykę jako "uzdrowiciela". Nie próbuj być uzdrowicielem, a po prostu Uzdrawiaj. Gdy przejdziesz do stanu Bycia, znajdziesz radość w swojej obecnej pracy. Zaczniecie widzieć to w nowy sposób, widząc każdą chwilę i sytuację jako okazję do uzdrowienia. Konflikty, które mogą sprawić, że będziesz chciał uciec od obecnej pracy, będą teraz postrzegane jako okazje do ich leczenia.
...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz, odpowiadam okresowo. Mój komunikator: http://bit.ly/ToJestWOW