środa, 20 grudnia 2017
Wesołych Świąt!
Wiem, że możesz być zajęty/a w ten przedświąteczny czas (ja też i wkrótce znikam na parę dni z sieci), więc krótko:
Życzę Ci spokoju i miłości - chociażby na te parę dni
Bożego Narodzenia.
Oby ten nastrój nie tylko zjednoczył nas przy wigilijnym stole i na czas Świąt,
ale zasiał w nas pragnienie tego pokoju na cały nadchodzący 2018 rok.
W zdrowiu i mądrości, która łączy, leczy, wspiera.
A w wolnej chwili doceń książkę.
Tutaj na prawym marginesie i na dole masz szybkie propozycje na lektury własne lub prezenty.
Będzie prezent i ode mnie - przed końcem roku powinna ukazać się darmowa książka "O dawaniu" (nomen-omen) w postaci ebooka w paru formatach (z opcją druku na zamówienie).
Zaglądaj na www.StefanGarczyński.pl gdzie będzie stosowny anons na blogu.
Jednak ... żebyś nie musiał/a czekać jest już wersja robocza (pdf) - do użytku własnego - całkiem 'zdatna' do poczytania - anons w ostatnim poście na blogu :)
A tymczasem jeszcze malutki prezent - "Myśli budujące" - zbiorek sentencji 'rozwojowych', który sporządziłem ponad 20 lat temu: http://lepszezdrowie.info/Mysli_budujace.pdf
.
Radosnego czasu!
piątek, 1 grudnia 2017
Medycyna humanistyczna
Sięgam do starszych książek, ostatnio do „Nie ma nieuleczalnie chorych" profesora Juliana Aleksandrowicza.
W artykule Medycyna humanistyczna omówiłem krótko tę książkę i zacytowałem szereg wypowiedzi Autora na temat medycyny.
Oto przykładowe stwierdzenie ze wstępu książki:
W przyszłości, i to niedalekiej, ludzkość zostanie zapewne uwolniona od wielu tragicznych dziś w skutkach mitów, w tym od mitu o nieuleczalności rozmaitych chorób, zwłaszcza nowotworowych. Spętały one ludzi leczonych i leczących przeświadczeniem o bezcelowości podejmowania wysiłku, którego cel jest z góry skazany na niepowodzenie.Ta nadzieja wiąże się szerszym i nieortodoksyjnym podejściem do medycyny i na otwarciu się na realne potrzeby człowieka.
Obecnie toczy się bój pomiędzy medycyną alopatyczną, zmajoryzowaną przez farmację, a tym, co możemy nazwać medycyną zintegrowaną, komplementarną lub humanistyczną - jak to nazwał profesor.
Właśnie temu zagadnieniu poświęciłem w większości Nowości zdrowotne listopada'17 w serwisie www.LepszeZdrowie.info (zachęcam do przejrzenia).
Pokrótce poruszyłem takie tematy:
Zagadnienia podstawowe wg profesora Juliana Aleksandrowicza, czyli medycyna humanistyczna, refleksje o ignorancji, jak bronić się przed infekcjami, o propagandzie szczepionkowej i mocne argumenty merytoryczne w sprawie ich szkodliwości, o holpatii, ThetaHealing, nanowodzie, telemedycynie, odszkodowaniach zdrowotnych, ostatnich wydarzeniach, i wiele więcej...
Szczególnie nabrzmiałym i kontrowersyjnym (jak dla kogo), tematem są szczepienia - w obliczu szykowanego przez rząd przymusu administracyjnego (już mnożą się przypadki grzywien i ścigania rodziców, którzy odmawiają szczepienia dzieci).
We wspomnianych nowościach jest sporo o tym, także w artykule Na barykadzie walki o wolność.
Mam bardzo dużo materiałów na ten temat, który kiedyś zorganizuję w Dossier #5 o szczepieniach (cztery już były na LZ).
Do zestawu odnośnych lektur podanego w tutejszym artykule Co wiesz o szczepieniach, doszła przynajmniej jedna pozycja: Szczepienia – przegląd ważnych badań" Neil Z. Miller, wyd. Vivante.
------
W związku ze zbliżającymi się Świętami i czasem prezentów, trwają promocje w różnych księgarniach. Zachęcam także do tych on-line, ponieważ w natłoku zajęć łatwiej jest (nawet na ostatnią chwilę) coś wybrać - nie ruszając się z domu.
Zobacz np. spore obniżki w sklepie Nexto (patrz też główka strony) albo w Złote Myśli (wysuwana zakładka z prawej strony).
Miłych lektur w jesienno-zimowe wieczory i dużo zdrowia!
Subskrybuj:
Posty (Atom)