Okazje dnia

środa, 28 czerwca 2017

Wakacje z książkamiJestem na długich wakacjach letnich na swojej 'daczy', z ograniczoną aktywnością w sieci, ale sporą aktywnością co do lektur i pisania.
Obłożony książkami wracam jak syn marnotrawny do pewnych idei, które tu właśnie kiełkowały od  około 1994 r., a później w wirze życia jakoś się rozmyły. Może po części zmarnowałem ten czas?
Ilustracja w nagłówku pokazuje w metaforze o co chodziło. Dziś, po przekroczeniu 70 lat skupiam się głównie na zdrowiu - nie tyle z powodu że jest złe, ale z wiary, że mogłoby być dużo lepsze. Także w wymiarze powszechnym, bo jest wiele świadectw, że choroby przewlekłe stają się jeszcze bardziej przewlekłe, dotykają już dzieci a w ogóle służba zdrowia goni w piętkę.

Ale o książkach...
Właśnie podsumowałem czerwiec na stronie www.LepszeZdrowie.info a w towarzyszącym artykule 
Wyższa pespektywa wspominam o wielu autorach, którzy przyczynili się do tego, że dojrzałem do przeprofilowania strony w kierunku metod uzdrawiania bardziej mentalnych i duchowych niż 'fizykalnych'.

A przecież ta myśl zrodziła się dawno temu - zacytuję fragmencik z owego artykułu:


W swych podstawach nie są to jakieś nowe odkrycia. Już podobno starożytni je znali, a w czasach nowożytnych warto przypomnieć np. postaci Prentice Mulforda,  Jamesa Allena i  Wallace D. Wattlesa sprzed ponad 100 lat..
Opisywałem ich kiedyś na (nie istniejącej już w tamtej formie) stronie L-earn.net, kiedy to opublikowałem odpowiednio ebooki:
Tak, jak człowiek myśli  J. Allena (Możesz ściągnąć za darmo - to prezent dla tutejszych czytelników
. Zwróć zwłaszcza uwagę na rozdz. 3. Ale uwaga - linki wewnętrzne nieaktualne!)
oraz (także gratis) Naukowa Metoda Osiągania Zdrowia, Wallace D. Wattlesa (podana tam strona źródłowa jest już nieaktualna).


Zatem - wpadnij czy to aby przeczytać ten artykuł, czy aby obdarować się tymi dwoma kultowymi książeczkami.

Pozdrawiam z wakacji!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz, odpowiadam okresowo. Mój komunikator: http://bit.ly/ToJestWOW