Okazje dnia

sobota, 18 czerwca 2016

Wybrane wpisy (2)

z maja 2016 (w skrócie) ze strony https://www.facebook.com/futurebooks   

Ostatnio tu nie publikowałem, zatem 'nadrabiam' poniższym podsumowaniem (wklejam niektóre wpisy wprost z facebooka). Głównie wątki sensacyjne.


1. Historie alternatywne.

Początkowo chciałem wskazać tylko na tę książkę
https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8116 ,

Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna

ale by szybko przybliżyć temat na szerszym tle znalazłem ciekawe omówienia na tej stronie
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/…/poczet-kr…/
Z niej biorę tę notkę:
Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.
Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010-2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat. (!)
Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków Ariów – Prasłowian na terenie obecnej Polski.
Warto zobaczyć cały ten materiał. Jest przygotowywana 2. część książki.
A autora - Janusza Bieszka znam i podziwiam za spektrum zainteresowań, w którym znalazły się też Zamki Krzyżackie i tak 'egzotyczne' tematy jak np. "Cywilizacje kosmiczne" (tytuł książki z Bellony, 2014 r., kilkaset źródeł dzieła)

2. Omówienie 2 książek (byłem na spotkaniu)3. Jeszcze raz o  książce Jerzego Zięby


http://nieznanyswiatzdrowia.pl/zdrowie/zdrowie/101-fenomen-ukrytych-terapii  W majowym numerze N.Ś. jest wstępniak Marka Rymuszki na ten temat, a wewnątrz esej J. Zięby o zatruwaniu dzieci cukrem.

4. JEDNA RZECZ. ZASKAKUJACY MECHANIZM NIEZWYKŁYCH OSIĄGNIĘĆ

coś w rodzaju recenzji - mówionej 


5. Odessa i Hitler w Argentynie


Początkowo chciałem tylko skomentować książkę Igora Witkowskiego sprzed 3 lat "Odessa i Hitler w Argentynie"... Książka bardziej intrygująca niż dobry kryminał.
Ale niedawno natrafiłem na materiał zbiorczy podający dużo podobnych informacji, w tym dwie wypowiedzi (wideo) Igora Witkowskiego, jak i materiały zachodnie:
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/…/hitler-ni…/
Dla wielu i oficjalnej narracji - szok!
(przy okazji dobra reklama wielu innych rewelacyjnych książek Autora).

Z notki wydawniczej:
"Odessa i Hitler w Argentynie" to najszerszy dostępny w Polsce opis tajnych operacji Trzeciej Rzeszy, mający na celu zabezpieczenie potencjału państwa w obliczu klęski, w celu odbudowy jego potęgi po wojnie. Najważniejszym elementem planu były ewakuacje kapitałów i ludzi do Ameryki Południowej. Igor Witkowski odsłania nieznane dotychczas kulisy tej operacji, uderzającej zarówno gigantyczną skalą, jak i iście niemiecką precyzję koordynacji poszczególnych jej aspektów. Jest to opis oparty nie tylko na wieloletnich poszukiwaniach archiwalnych, prowadzonych w wielu krajach, ale również na bliskich kontaktach z ludźmi badającymi te sprawy w samej Ameryce Południowej. W sumie daje to obraz ciekawszy i bardziej `barwny`, niż wyłaniający się z dotychczas dostępnych publikacji. Cennym uzupełnieniem książki jest film na płycie DVD, ukazujący nazistowskie ślady w Argentynie, w tym najważniejsza w tym kraju, wciąż osnutą mgłą tajemnicy, enklawę `Inalco`.

6. Pogromcy stresów
Przyjemnie jest wrócić do dawnych lektur (zwłaszcza gdy się nie starzeją...)

7. JA

TADEUSZ NIWIŃSKI
Polski klasyk http://bit.ly/lsUYmV  

Poznaj publikację, która od 20 lat rewolucjonizuje myślenie Polaków o samych sobie

8. Hongbing Song / Wojna o pieniądz.

Wektory, 2010
Skąd się biorą kryzysy finansowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych: kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?
Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności.
http://www.tolle.pl/pozycja/wojna-o-pieniadz
...


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz, odpowiadam okresowo. Mój komunikator: http://bit.ly/ToJestWOW